Wobi-Stal

Home / Multimedia

Pantatec w firmie Wobi-Stal

Do szerokiego grona użytkowników PantaTec Ultimate dołączyła firma WOBI - STAL ze Stalowej Woli. Firma ta, to ceniony producent i dostawca spawanych konstrukcji stalowych. Elementy wykonywane w przedsiębiorstwie posiadają szerokie grono odbiorców w przemyśle maszynowym, kolejowym oraz energetycznym. WOBI-STAL produkuje również elementy maszyn do wydobycia ropy z dna oceanów typ „offshore”. Podczas procesów produkcyjnych przedsiębiorstwo prowadzi także działalność w zakresie cięcia gazowego, plazmowego, laserowego oraz obróbki mechanicznej.
W wymienionych procesach używane są różne substancje technologiczne (chłodziwa, emulsje, substancje antyodpryskowe), które mają za zadanie ułatwić obróbkę mechaniczną. Niestety substancje te są źródłem tłustych zanieczyszczeń na powierzchni konstrukcji. Oczyszczanie powierzchni przy pomocy samej obróbki strumieniowo-ściernej było niewystarczające. Podczas obróbki dochodziło do ciągłego kontaktu z obrabianą powierzchnią, a zatem zwilżania śrutu przez olej znajdującej się na niej. Wynikiem tego było zanieczyszczenie śrutu, samej maszyny i w konsekwencji wkładów filtracyjnych. Ponadto wewnątrz urządzenia pojawił się pył, który przyklejał się do zaolejonych ziaren i powodował spadek efektywności separatora. Utrudnienia te były niedopuszczalne, z uwagi na to, iż po obróbce elementy trafiały na malarnie, a niedostatecznie oczyszczona powierzchnia była źródłem wadliwych pokryć.
Występujące problemy oraz to, iż firma WOBI-STAL dba o ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych skłoniły przedsiębiorstwo do przetestowania PantaTec Ultimate.
Tradycyjnie przed pierwszym zasypem instalacji przeprowadziliśmy „test wody”, który wykazał, iż ścierniwo jest zanieczyszczone. Po zaszczepieniu instalacji pracownicy firmy regularnie sprawdzali stan ścierniwa, stwierdzając, że w efekcie stosowania preparatu zostało ono odtłuszczone, odpylone, ponadto dłużej pozostawało sypkie i dłużej zdatne do użytku. Ponadto usprawniono działanie układu separacji.
Firma WOBI-STAL wdrażając PantaTec Ultimate zwiększyła jakość dostarczanych konstrukcji oraz usprawniła proces oczyszczania. Stopień przygotowania powierzchni jest solidnie przygotowany dla pokryć malarskich. Dodatkowo Firma wdrażając preparat promuje swoją politykę, poprzez wdrażanie działań „pro-ekologicznych” zmierzających do sukcesywnego ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko.